Panel používateľa

Stavba HELUZ

Technická pomoc pri založení stavby

Predmetom technickej pomoci, pri zakladaní hrubej stavby z brúsených tvárnic, je výpomoc technického pracovníka pri zrovnaní maltového lôžka pod prvú radu muriva na základovej doske, ktorá spočíva v urovnaní vyrovnávacích sád do roviny a potrebnej výšky (podľa nerovnosti základovej dosky).

Plná cena dotovanej služby pomoc pri založení ma hodnotu 250 EUR na základovej doske a v prípade stavby podkrovia potom ďalších 250 EUR na stropnej doske. Zakladacia malta na založenie rodinného domu má obvykle hodnotu 255 EUR na základovej doske a 215 EUR na stropnej doske. Spolu 970 EUR u bežného rodinného domu s podkrovím.

Dotovaná cena služby pomoc pri založení stavby je 100 EUR vrátane DPH na základovej doske a 110 EUR na stropnej doske. Cena zakladacej malty na špáru hrúbky 20 mm na obidve dosky 0 EUR. Náklady na dotovanú službu pomoc pri založení vrátane materiálu u bežného rodinného domu s podkrovím je 210 EUR spolu.

Stavba HELUZ

2 Položky

Zobraziť:

Technický pracovník nerobí samotné sťahovanie zakladacej malty, ani pokládku tvárnic. Ďalej je technik povinný oboznámiť stavebníka, či dodávateľa stavby s postupami murovania, zakladania rohov, väzieb a ostenia otvorov (tj. použite doplnkových tvárnic). Technik je vybavený nivelačným prístrojom, statívom, nivelačnou latou, metrom, pásom, technickou príručkou a dvoma vyrovnávacími sadami (slúžia ako vodítko pri sťahovaní zakladacej malty).

Poznámka: Podľa skúseností nedoporučujeme zakladanie prvej rady tvárnic do tzv. zavädnutej malty. Dochádza k väčším nepresnostiam a väčšej pracnosti pri následnom murovaní (hlavne pri väčšej nerovnosti základovej dosky a vplyvom poveternostných podmienok ako je dážď či vysoká teplota). Založenie prvej rady je lepšie spraviť nasledujúci deň na maltovom lôžku pomocou 6 mm zubového hladítka a lepidla.

Celková úspora je potom 970 - 210 = 760 EUR na rodinný dom.

Táto služba je odmedzena dobou päť hodín, každá nasledujúca hodina je spoplatnená čiastkou 21 EUR/hod.
 

Aktualizácia cien

11.10.2021

Technické poradenstvo

0917 969 003

Telefonické objednávky

Po - Pi 8:00-15:00

042/3810164
042/3810935

info@lacnestavanie.sk

Certifikované overené stavebniny.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info