Internetové stavebniny 

On-line stavebniny

 24 hodín 7 dní v týždni

    Certifikát stavebniny Lacné stavebniny Rýchla doprava stavebného materiálu Stavebniny kdekoľvek na slovensku stavebné poradenstvo
   

Bezpečný nákup

Najlepšie ceny

Rýchlo a včas

Kdekoľvek v SR

Internetové stavebniny

   

                  info@lacnestavanie.sk                Infolinka: 0917 969 003, 042/381 01 64

Zateplenie domu od základov po strechu

 

O spoločnosti  ISOVER

..... je spoločnosť ktorá predáva izolácie ISOVER po celom svete, vyvíja a predáva izolačné materiály v tej najvyššej kvalite už od roku 1936. ISOVER je divízia koncernu Saint-Gobain, založeného v roku 1665 vo Francúzsku
Na Slovensku spoločnosť  ISOVER zastupuje  divízia ISOVER, spoločnosti Saint-Gobain Construction Products, s.r.o., so sídlom v Bratislave.

 

Nadnárodná spoločnosť ISOVER vlastní na Slovensku  jednu výrobnú  fabriku na výrobu stavebných izolácií z expandovaného polystyrénu a  tri distribučné sklady v Bratislave, Ružomberku a Prešove.  Od roku 2009, je  ISOVER výrobcom s najširším sortimentom tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií na slovenskom trhu združených pod jednou značkou ISOVER.

Značka ISOVER ponúka na zateplenie domu výrobky zo sklenej a čadičovej vlny, extrudovaného polystyrénu Styrodur C a tiež izolácie z expandovaného polystyrénu EPS.

Na zateplenie domu je okrem štandardných výrobkov ISOVER určených na izoláciu fasád, šikmých a plochých striech, podláh, stropov a  stien v ponuke tiež unikátna fólia ISOVER Vario s premenlivým difúznym odporom, lepiace a tesniace pásky, tmely a pod.

Tepelné izolácie  ISOVER nie sú určené len na zateplenie domu, ale slúžia pomáhajú aj ako ochrana pred hlukom, prispievajú k zvýšenej požiarnej odolnosti zateplených domov. Izolačné materiály z minerálnych vlákien a polystyrénu ISOVER výrazne prispievajú ku znižovaniu energetickej náročnosti domov a zároveň znižujú produkciu škodlivých látok do ovzdušia.


Predaj výrobkov pod ochrannou známkou ISOVER v Slovenskej republike je zabezpečený prostredníctvom širokej obchodnej siete zmluvných obchodných partnerov (stavebnín). V každom regióne Slovenska sú k dispozícii odborní poradcovia ISOVER, ktorí sú pripravení poskytnúť odborné poradenstvo a konzultačné služby na všetky dotazy týkajúce sa vlastností a použitia izolačných materiálov ISOVER.

 

Tepelná izolácia ISOVER - aké zateplenie domu si vybrať ?

Pri výbere tepelnej izolácie ISOVER a zateplenia  domu je treba postupovať s rozvahou Najskôr si je potrebné ujasniť na aký účel chceme izoláciu použiť.  Bude to čisto  záležitost ochrany pred unikajúcim teplom alebo riešime zároveň aj akustiku , prípadne požiarnu bezpečnosť? Akým podmienkam bude zateplenie domu vystavené ? Bude izolácia ISOVER slúžiť len ako výplňová hmota, alebo musí odolávať  zaťaženiu? 

 

Ide nám o zatelenie

domu  ?

Všetky izolácie na zateplenie domu sú tepelnoizolačné - minerálne vaty Isover i penový polystyrén. Výborné izolačné vlasnosti má šedý polystyrén, ktorý sa používa na fasády, ploché strechy a na izoláciu podlahy. Z minerálnych izolácii ISOVER sú najvhodnejšie super husté sklené vaty ISOVER premium WDF.
Ide nám o akustiku  ? Všetky minerálne vaty ISOVER sú zároveň aj akustické, z polystyrénov len niektoré typy - napríklad podlahové elastifikované polystyrény. Napr. ISOVER AKUPLAT
Ide nám o požiarnu bezpečnosť ?

Používa sa minerálne izolácia z hustej čadičovej vaty ISOVER prípadne kombinácie EPS a minerálnej vaty.

Napr. ploché strechy COMBI - ROOF

Bude izolácia zaťažená ? Na izoláciu podlahy sa používá penový polystyrén ale aj minerálna vata ISOVER. Pre extrémne zaťaženie zaťaženie je potrebné použiť extrudovaný polystyrén Styrodur. Napr. ISOVER N, Neofloof
Bude izolácia vo vlhkom prostredí ? Vo väčšine prípadov je vhodný primetrický EPS ISOVER (ružový). Pri veľkom tlaku sa používa extrudovaný polystyrén Styrodur s najmenšou nasiakavosťou.

 

 

AKTUALIZÁCIA CIEN

9.9.2019

 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info