Internetové stavebniny 

On-line stavebniny

 24 hodín 7 dní v týždni

    Certifikát stavebniny Lacné stavebniny Rýchla doprava stavebného materiálu Stavebniny kdekoľvek na slovensku stavebné poradenstvo
   

Bezpečný nákup

Najlepšie ceny

Rýchlo a včas

Kdekoľvek v SR

Internetové stavebniny

   

                  info@lacnestavanie.sk                Infolinka: 0917 969 003, 042/381 01 64

Strešné okná Fakro, Velux a Rooflite

Akciová cena na každé strešné okno

Ponúkame Vám strešné okná od osvedčených výrobcov. S novou generáciou strešných okien Velux získate o 10% viac svetla.

Strešné okná Fakro zase poskytujú ideálny pomer cena/kvalita a novinka v našom sortimente okná Rooflite s 10 ročnou zárukou.

 

 

 • FAKRO je súkromná rodinná firma založená v roku 1991, ktorej podielnikmi sú občania z rôznych krajín: Anglicka, Rakúska, Španielska, Holandska, Írska, Nemecka, Poľska, Ruska a Maďarska.
 • Naším cieľom je produkovať výrobky FAKRO súvisiace s podkrovím najvyššej kvality, spĺňajúc tak očakávania klientov na celom svete. Zároveň sa staráme o zdravie a bezpečnosť našich klientov, ako aj o ochranu životného prostredia.
 • Fakro je výrobcom širokého sortimentu výrobkov, ktoré umožňujú pohodlné bývanie v podkroví. Patria k nim:
  Strešné okná rôznej konštrukcie a s rôznym spôsobom otvárania: okná kyvné, okná so zvýšenou osou otáčania, okná kyvno-výklopné, lomené okná, strešné výlezy, svetlovody.
  Doplnky do okien: žalúzie, rolety vonkajšie a vnútorné, vonkajšie markízy, motorické ovládanie (servomotor), systém diaľkového ovládania, systémy na odvod dymu.
 • Fakro je tiež popredný svetový výrobca sklápacích podkrovných schodov ponúkajúci celý rad prevedení na rôzne použitie.
 • Firma FAKRO sa vždy starala o inováciu. Je jednou z najinovačnejších spoločností v Poľsku. Cieľom firmy FAKRO je poskytnúť najvyššiu kvalitu výrobkov, ktoré spĺňajú očakávania zákazníkov na celom svete. Inovácia sa vlastne stala hlavnou hnacou silou rozvoja firmy. 

 

 

 • Strešné okno VELUX je originál

Už viac ako 60 rokov pomáha spoločnosť VELUX ľuďom na celom svete využiť čo najlepšie všetky možnosti, ktoré im ponúka bývanie v podkroví. Či už rekonštruujete starý podkrovný byt alebo staviate úplne nový, ponúkame vám atraktívne riešenie, ktoré predstavujú strešné okná. Vďaka využitiu strešných okien presvetlíte tmavé podkrovné priestory tak, aby zodpovedali aj tým najnáročnejším požiadavkám modernej bytovej architektúry.

 • Kyvné alebo výklopno-kyvné okná?

Kyvné okná Velux umožňujú lepšie využitie priestoru pod oknom. Madlo je ergonomické a umiestnené na ľahko dostupnej hornej strane okna. Výklopno-kyvné okná Velux majú ovládaciu kľučku na spodnej strane krídla a sú optimálne v prípade, že je okno umiestnené v streche s miernym sklonom, alebo pri vyššej pomúrnici. Výklopno-kyvné okná sa otvárajú von a poskytujú neobmedzený výhľad.

 • Drevo alebo polyuretán?

Strešné okná VELUX dodávame v troch povrchových úpravách.
Drevené okná sú upravené vodou riediteľným lakom v jednej alebo dvoch vrstvách, ktorý chráni vonkajší povrch okna.
Polyuretánové okna s dreveným jadrom nevyžadujú údržbu a sú obzvlášť vhodné do miestností s vyššou vlhkosťou a tam, kde s interiérom lepšie korešponduje ich biela farba a elegantný vzhľad. 

 • Svetlovod: unikátne osvetlenie pre tmavé miestnosti
   

Pomocou svetlovodu privediete do tmavých alebo umelo osvetlených priestorov denné svetlo. Svetlovod presvetlí vašu chodbu, kúpeľňu alebo šatník bez väčších stavebných úprav.

Množstvo denného svetla, ktoré svetlovod privedie, závisí od počasia, ročného obdobia, sklonu strechy, svetovej strany a od dĺžky tubusu. Optimálnym riešením je umiestnenie hornej časti svetlovodu na najviac oslnenú časť strechy.

Vlastnosti a výhody

Svetlovod je pevný neotváravý systém s integrovaným lemovaním pre zaistenie vodotesnosti, pričom montáž je jednoduchá a rýchla.
Dodáva sa ako kompletná zostava dielov pre montáž do základnej dĺžky v jednom balení.
Vysoko odrazivá povrchová úprava tubusu zaisťuje maximálne množstva svetla v miestnosti.
Do interiérového zakončenia svetlovodu je možné doplniť nosič úspornej žiarovky a využiť tak svetlovod ako zdroj svetla aj za tmy.

Množstvo privedeného denného svetla svetlovodom za ideálnych podmienok (leto, slnečný deň, južná strana strechy) je až 13 x väčšie ako v prípade 15W žiarovky a 4 x väčšie ako v prípade 36W žiarivky.

K osvetleniu miestnosti o rozmere 3x3 m (9-10 m2) je dostačujúce použitie jedného svetlovodu. 

 ZDROJ: www.fakro.sk, www.velux.sk

 

Prihlásenie