Panel používateľa

HELUZ Pohoda

Tehlový pasívny a nízkoenergetický dom
 

HELUZ POHODA je samostatne stojaci nepodpivničený rodinný dom strednej veľkosti určený pre 4 až 6 člennú rodinu. Tvarovo je navrhnutý ako veľmi jednoduchý kompaktný celok bez výčnelkov zastrešený pultovou strechou. Dom je vhodný pre rovinatý, prípadne mierne svahovitý terén. V prízemí rodinného domu sa nachádza obývacia izba, kuchyňa, kúpeľňa, technická miestnosť a spálňa pre hostí. Z obývacej izby je vstup na terasu. Pod schodiskom je umiestnená komora. V druhom nadzemnom podlaží je spálňa, dve detské izby, šatňa, kúpeľňa a WC. K domu je možné pristavať garáž.

Obvodové murivo je navrhnuté z brúsených tepelnoizolačných blokov HELUZ FAMILY. Vnútorné nosné murivo a deliace priečky sú z brúsených tehál HELUZ, stropy z nosníkov a vložiek HELUZ MIAKO. Krov je drevený v kombinácii s oceľovými stredovými väznicami. Krytina je plechová. Vonkajšia fasáda druhého poschodia je obložená kompaktným dreveným obkladom.

Pasívný tehlový dom nie je iba dom s minimálnou potrebou energie na kúrenie. Poskytuje bývanie s vyššou povrchovou teplotou stien, bez studených kútov s možnosťou vzniku plesní, bezproblémovo zvláda kolísanie vlhkosti vzduchu a tým vytvára optimálnu vnútornú klímu. Naviac tehla, tradičný prírodný materiál s vysokou akumulačnou schopnosťou, s výbornými akustickými vlastnosťami, je zárukou komfortného a zdravého bývania.

Aktualizácia cien

30.08.2021

Technické poradenstvo

0917 969 003

Telefonické objednávky

Po - Pi 8:00-15:00

042/3810164
042/3810935

info@lacnestavanie.sk

Certifikované overené stavebniny.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info