Panel používateľa

HELUZ Hit

Tehlový pasívny a nízkoenergetický dom HELUZ HIT

je rodinný dom strednej veľkosti s úžitkovým podkrovím, nepodpivničený, s garážou, ktorý je určený svojím vnútorným usporiadaním pre 4 člennú rodinu. Tvar domu je navrhnutý ako jednoduchý, kompaktný a je vhodný do typickej dedinskej a prímestskej architektúry. V prízemí sa nachádza obývacia izba s jedálňou a kuchyňou, technické i hygienické zázemie a šatňa. V podkroví sú dve detské izby a spálne so šatníkom a kúpeľňou. HELUZ HIT je predovšetkým určený pre rovinatý alebo mierne svahovitý terén. Garáž je možné v prípade potreby situovať aj na iné miesto pozemku.

 

Cena materiálu zahŕňa:

  • zvislé konštrukcie obvodové - tehlové bloky HELUZ FAMILY 50, 44, 38, HELUZ THERMO STI 44 brúsená alebo HELUZ THERMO STI 44 vrátane doplnkov, HELUZ PLUS 30 vrátane doplnkov, zvislej konštrukcie vnútornej - HELUZ 14,
  • vodorovné konštrukcie - strop HELUZ MIAKO (nosníky, vložky), preklady - HELUZ 23,8 a 14,5
  • extrudovaný polystyrén XPS do káps krajových tehál, tepelnoizolačnú maltu
  • jednoprieduchový komínový systém HELUZ PLYN. V prípade použitia inej varianty komínového systému HELUZ je cena aktuálne upravená.

Základný konstrukčný systém novostavby rodinného domu je masívna murovaná konštrukcia z tehlového systému HELUZ so zateplením všetkých obvodových konštrukcií a zmonolitnenou stropnou konštrukciou HELUZ MIAKO. Objekt je navrhnutý s kompaktnou tepelnou izoláciou po obvode a sú tu minimalizované tepelné mosty.

Pro tehlový pasívný rodinný dom HELUZ HIT bol zvolený systém lokálnej rekuperácie (vstup i výstup na fasáde) s dohrevom vzduchu (technologické zariadenie umiestnené v technickej miestnosti v prízemí RD).

Pasívný tehlový dom nie je len dom s minimálnou potrebou energie na vykurovanie. Poskytuje bývanie s vyššou povrchovou teplotou stien, bez studených kútov s možnosťou vzniků plesní, bezproblémovo zvládá kolísanie vlhkosti vzduchu a tým vytvára optimálnú vnútornú klímu. Naviac tehla, tradičný prírodný materiál s vysokou akumulačnou schopnosťou, s výbornými akustickými vlastnosťami, je zárukou komfortného a zdravého bývania.

 

Aktualizácia cien

23. 11. 2021

Technické poradenstvo

0917 969 003

Telefonické objednávky

Po - Pi 8:00-15:00

042/3810164
042/3810935

info@lacnestavanie.sk

Certifikované overené stavebniny.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info